Привітання

Вітання від Президента України

Петра Порошенка

Вітання від Голови Верховної Ради України

Андрія Парубія

Вітання від Міністра освіти і науки України

Лілії Гриневич

Вітання від Харківського національного

університету ім. В.Н. Каразіна

Вітання від колективу Тернопільського національного

педагогічного університету імені В. Гнатюка

Вітання від Київського національного

університету імені Тараса Шевченка

Вітання від спілки ректорів закладів вищої освіти України

Вітання від Стефана Квятковоського, доктора суспільних наук у галузі педагогіки, професора, ректора Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві

Вітання від Павла-Роберта Маґочія, члена Канадської академії наук, професора і завідувача кафедри українознавчих студій Торонтського університету

Вітання від Людмили Марчук, доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри української мови

Шановний пане ректоре! Шановні колеги, студенство!

З нагоди 100-річчя рідного університету прийміть вітання від мене особисто та від викладачів кафедри української мови, історія якої також сягає 1918 року, коли вона ввійшла до складу історико-філологічного факультету Кам’янець-Подільського державного українського університету! Наш Університет став відомим не лише в Україні, а й за її межами. Самовідданість колективу, наполеглива праця, високий професіоналізм зробили Університет тим місцем, де прагнуть підкорювати все нові вершини знань.

Бажаю всім святкового настрою, доброго здоров’я, довгих років життя, великого людського щастя, добробуту, нових досягнень у професійній діяльності, а студентам – підтримувати славу навчального закладу в ім’я України та українського народу!

 

Вітання від Володимира Кшевецького, декана факультету іноземної філології, кандидата філологічних наук, доцента.

Від імені всього факультету іноземної філології вітаю професорсько-викладацький склад, студентів та весь колектив Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка зі 100-річчям від дня заснування!!!

Наш університет – це один із найстаріших вишів України, котрий пройшов великий і славний шлях, переживши кардинальні зміни суспільно-політичного й економічного ладу, безліч реформ у системі освіти, реорганізації тощо. І на цьому шляху університет не зрадив своєму високому призначенню – забезпеченню науки, економіки, школи, спорту висококваліфікованими кадрами. Його випускники плідно і творчо працюють на найважливіших посадах у державних, дипломатичних та громадських структурах.

Колектив закладу нині успішно реалізує покладені на нього завдання. Завдяки жертовності, патріотизму тисяч людей, які в різні часи пов’язали з університетом свою долю, він завжди був і продовжує бути осередком національної культури, флагманом вищої освіти в Україні.

Цього святкового навчального року бажаю молодості душі, твердості духу, нестримності в науковому пошуку, завзяття у справі виховання молоді, далекоглядності в задумах, нових перемог і вагомих здобутків! Плідних успіхів на ниві освіти і науки, міцного здоров’я, щастя, радості та добра всім нам!

Хай у нашому колективі завжди панує злагода, взаєморозуміння й творча атмосфера! Бажаю колегам і студентам довголіття, процвітання, творчих злетів на благо держави!

Вітання від студентів історичного факультету

Дорогі викладачі, студенти та випускники Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка!

Цього року наш Виш святкує сторічний ювілей. Історія університету починає свій відлік із 17 серпня 1918 р., коли гетьман України Павло Скоропадський підписав Закон про заснування Кам’янець-Подільського державного українського університету. Першим його ректором став відомий вчений-мовознавець, професор, активний учасник українського державотворення Іван Огієнко. Сьогодні Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка є державним вищим навчальним закладом IV рівня акредитації. До структури університету входять 9 факультетів та 40 кафедр. Навчально-виховний процес забезпечують понад 580 науково-педагогічних працівників. З-поміж науково-педагогічних працівників (в процентному співвідношенні) є 7,3% – доктори наук, професорів і 55,9% – кандидатів наук, доцентів. В рідному Університеті навчається понад шість тисяч працьовитих та ініціативних студентів. Вони підкоряють олімпійські вершини та виборюють велику кількість нагород у багатьох видах спорту. Також беруть участь в Міжнародних та Всеукраїнських конференціях, завойовують призові місця та беруть участь у предметних олімпіадах. Прийміть наші найщиріші вітання із наступаючим сторічним ювілеєм. Університету та п’ятдесятиріччям історичного факультету. Хочеться побажати, щоб кожен навчальний рік ставав все кращим і кращим. Студенти – все кмітливіші, сміливіші та наполегливіші, викладачі – професіональнішими, терпеливішими та розуміючими. Адже майбутнє університету в нашій спільній праці, спільних перемогах та досягненнях.

 

Вітання від Діани Яцишин, студентки факультету іноземної філології

Сто літ зустріти – не поле перейти…Який великий шлях до знаменної дати!

Ювілей Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка – це свято для всіх, кому доля дарує можливість працювати й навчатися у знаному освітньому центрі. Нам є чим пишатися: історія Університету уквітчана доброю славою та високими досягненнями. Тому нехай завжди множиться добро, розквітають таланти, зростає його престиж і лине по всьому світу його слава. Викладачам бажаю радісної праці, наснаги, взаєморозуміння, вдячних студентів і вічної молодості, а студентам – світлих думок і чистих сердець, готових сприймати та втілювати в життя мудрість наставників. Нехай доля шле всім міцне здоров’я і море земних благ! Живи й процвітай, наш Університете прекрасний, для миру, для щастя, любові й добра!

 

Вітання від Оксани Семерні, доктора педагогічних наук, доцента кафедри екології

Вельми поважна наша Альма-матер!

Вітаємо Тебе із Першим сторічним ювілеєм! У 1918 році Тебе урочисто відкрили і назвали Кам’янець-Подільський державний український університет. Сьогодні Ти – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Твої милозвучні імена – український, національний, Огієнка. Наша любов до Тебе всеохоплююча й абсолютна, пронесена крізь поважливий вік! Бажаємо Тобі Нових Злетів, Успіхів, Творчої Наснаги, Світлого і Благого!!! Виховай нам ще не одну плеяду унікальних особистостей, таких особливих індивідів, як Петро Атаманчук, Лев Баженов, Іван Вишневський, Іван Гешко, Олександр Завальнюк, Дмитро Мартинюк, Іріні Мерлені, Іван Нетеча, Віталій Нечитайло, Тамара Плющ, Руслан Постоловський, Іван Рибак, Микола Солопчук, Валерій Смолій, Валерій Степанков, Юрій Теплінський, Анатолій Філінюк. Дай нам поживу для роздуму! Посій нам світле та корисне! Щиро милуюсь Тобою і прагну бути завжди поруч!

 

Вітання від Оксани Почапської, кандидата наук із соціальних комунікацій, доцента кафедри журналістики

Шановні викладачі, студенти, працівники й випускники Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка!

17 серпня 1918 року гетьман Петро Скоропадський підписав грамоту про відкриття Кам’янець-Подільського державного українського університету, а вже 22 жовтня того ж року відбулося його святкове відкриття. З того часу минуло вже майже сто років. І ці сто років не були легкими і безхмарними: змінювалися часи, змінювалася влада, змінювалося бачення освітнього процесу. Університет вистояв. І, в першу чергу, – завдяки тим, хто невтомно і наполегливо працював на його становлення і розвиток. Сьогодні університет готується до святкування свого першого сторіччя –першого етапу, який довів, що зусилля його фундатора не були змарновані нащадками. Сто років – це лише перша висота, яку взято. Далі – тільки вперед! Успіхів! Досягнень! Розвитку! З Днем Народження, Університете!

 

Вітання від Тетяни Сторчової, керівника Лінгвістичного центру

Наш сивочолий університете!

ТВОЯ столітня історія, ТВОЇ могутні стіни, ТВОЇ славетні імена завжди надихають на нові звершення та перемоги. ТИ вистояв у буремні роки історії нашої держави і ТИ на правильному шляху нині. Шляху європейському… У ТВОЇХ стінах ще від двадцятих років ХХ століття потужним голосом лунала латинська, грецька, чеська, болгарська, російська, англійська, французька, німецька та близька серцю рідна українська мова. А сьогодні у ХХІ столітті переконливо звучить ще й англійська, німецька, польська, арабська, турецька, китайська, іспанська… Universi generis humani vinculum est ratio et oratio. Мови завжди об’єднують, кристалізують та започатковують нове, цінне та непереможне. Ось і нині ТИ – столітній Universitas – упевнено крокуєш до європейської спільноти. ТИ зустрічаєш шанованих та поважних гостей, ТИ проводжаєш своїх студентів та їх наставників до нових кордонів, ТИ переймаєш сучасний досвід, ТИ розвиваєшся. Erasmus+, Gaude Polonia, AIESEC, Peace Corps стають ТОБІ близькими друзями, сучасні іноземні мови живлять ТЕБЕ новими ідеями, а успішне студентство прославляє ТЕБЕ новими перемогами. Sic itur ad astra, ДРУЖЕ!

 

Вітання від Олександра Марчука, аспіранта кафедри історія України, голови Молодіжної групи Громадської ради при міськвиконкомі міста

Вітаю, gratulacje, congratulations, Перший Державний Український Університете!

Ось уже 100 років тисячі людей гордо та впевнено несуть це знамено. Студенти, викладачі, працівники та випускники щоденно трудилися і продовжують працювати на благо своєї країни. В нашому університеті міцно усталилися українські традиції, започатковані славними українцями – Іваном Огієнком, Софією Русовою, Михайлом Драй-Хмарою та іншими – взаємоповага, честь та працьовитість. Цього року Кам’янець–Подільський національний університет імені Івана Огієнка святкує своє сторіччя. Бажаю всім славних здобутків, професійного зростання, якісних змін у державі. Щоб кожен із нас втілив у життя свої заповітні мрії та плани. Миру, спокою, процвітання нашій Україні. «Vivat, alma mater!»

 

Вітання від Анатолія Глушковецького, кандидата історичних наук, доцента кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін

Шановні викладачі, студенти, працівники та випускники Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка!

У вересні 1918 року перший ректор нашого університету Іван Огієнко в листі до Українського наукового товариства ім. Шевченка у Львові писав: “З 1-го липня 1918 року в місті Кам’янці-Подільському заложено нове огнище вищої української культури – Кам’янець-Подільський Державний Український Університет. Заложено цей Університет надмірною працею свідомого громадянства цілої України, Поділля та міста Кам’янця особливо, при повсякчасній допомозі Міністерства Освіти Української Держави. Новий Університет, що вже з свого географічного положення найближчий до високої західноевропейської культури, не буде звичайним Університетом східнього типу… Вірний кращим традиціям европейських університетів, новий Кам’янець-Подільський Державний Український Університет матиме на цілі невпинну наукову працю на користь рідної української культури. У вівторок 22 жовтня 1918 року в місті Кам’янці-Подільському відбудеться урочисте свято відкриття нового огнища вищої української науки Кам’янець-Подільського Державного Українського Університету”. Із того часу промайнуло майже 100 років. Огієнківський Університет міцнів, розвивався, переживав реорганізації, невдачі та перемоги, а із здобуттям незалежності України розпочав тривалу й нелегку боротьбу за повернення університетського статусу, імені Івана Огієнка та європейського вектора вишівської освіти і науки. За роки функціонування Університет став альма-матір’ю десятків тисяч випускників, джерелом освітніх, культурних і наукових звершень, творчою робітнею талановитої студентської молоді та відомих учених. Вірю, що славний ювілей – лише перші сто років успіху. Щиро бажаю, щоб і через сто, двісті, триста років Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка був потужним осередком освіти і науки серед вищих навчальних закладів не лише України, а й світу.

 

Вітання від Олександра Федькова, доктора історичних наук, завідувача кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін

Шановні друзі!

У рік поважного ювілею Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка прийнято підбивати підсумки та планувати майбутнє. Перша частина вже значною мірою реалізована, тому зосереджуся на другій. Бажаю нам формування на базі університету єдиного потужного сучасного вишу в місті, який став би одним із провідних у нашій державі. Бажаю створення належних умов для успішної самореалізації науково-педагогічних працівників і студентів університету, щоб завдяки своїм здобуткам наш заклад став партнером провідних університетів країн Світу. Бажаю здоров’я, добра та всіляких гараздів членам колективу університету.

Вітання від Валерія Щегельського, випускника філологічного факультету 1992 року, кандидата філологічних наук, завідувача навчально-наукової лабораторії етнології, старшого викладача кафедри історії української літератури та компаративістики, голови профбюро працівників факультету української філології та журналістики

Сивочубий Університете!

Твої сини та доньки з честю виконали заповітні мрії. На сьогодні славну традицію продовжують уже онуки та правнуки, гордо тримаючи освітнє знамено, високо підняте в далекому 1918 році, прославляючи Тебе на світових просторах. Беручи в опіку талановиту українську молодь, Ти навчаєш її мудрості життя та різних наук, розвиваючи їх уподобання на гордість батькам і славу Україні! Завдячуючи творчому тандему професорсько-викладацького складу та студенства, Твоє ім’я гідно представлене як на українському, так і світовому рівнях:чи то ґрунтовними науково-практичними розробками, презентаціями під час форумів, чи то призовими місцями на спортивних п’єдесталах. Сьогодення у наданні освітніх послуг диктує свої жорсткі умови виживання, проте Ти зумієш, адже завжди перемагає віковий досвід і вміння йти в ногу з часом, іноді випереджаючи його. Переможеш та вистоїш немов кремезний столітній дуб і засяєш новими гранями перемоги як багатокаратний подільський діамант! У передчутті прийдешності свята – з роси і води, дорогий Університете! Нехай же будуть Нашому ювілярові многая і благая літа! А його трудівникам – міцне здоров’я!

Вітання від Івана Стасюка, декана факультету фізичної культури, доцента кафедри спорту і спортивних ігор, кандидата наук з фізичного виховання та спорту

Пишаюся тим, що навчався, а сьогодні працюю в славному Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. 100 років – це надзвичайна і незвичайна дата для нашого навчального закладу. За віхами розвитку нескладно простежити історію його становлення, злети, падіння, розвій національного духу вже у нові часи. Сьогодні наш університет – один із найпотужніших вишів України, відомий своєю науковою, просвітницькою та виховною діяльністю. Високі показники в підготовці кваліфікованих кадрів насамперед для Української держави, а також для багатьох держав світу є міцною запорукою його подальшого розвитку. Щиро бажаю нашому Університету процвітання та завжди займати гідну позицію серед вищих шкіл нашої держави, викладачам та працівникам університету – успіхів у натхненній науково-педагогічній діяльності, нових творчих злетів, невичерпної енергії, оптимізму, сили у виконанні почесної місії – виховання висококваліфікованих фахівців у галузі освіти, поширенні знань і професіоналізму в ім’я розбудови Української держави та щасливої долі її народу. Студентам бажаю не гаяти час, а працювати над втіленням своїх мрій у життя, активної життєвої позиції вам, наснаги, завзятості в суспільних-соціальних перетвореннях, адже майбутнє нашого закладу великою мірою залежатиме від вас.

Віват, Університете!